• Koniec meczu! GKS błysnął skutecznością w końcówce i pokonał Sandecję 2:0.

• GOOOOLLL!!!! Bardzo pewny strzał Beliancina z rzutu karnego!

• Faul Rafała Berlińskiego i będzie rzut karny dla gospodarzy!

• Potężne uderzenie Pitrego w poprzeczkę!

• Trzy minuty doliczone.

• Hołota ponownie na wiwat. Wysoko nad poprzeczką.

• Gospodarze nie zamierzają się tylko bronić. Teraz bardzo umiejętnie utrzymują się przy piłce. Chwalibogowski wywalczył aut na wysokości pola karnego.

• Dodatkowo żółta kartka dla Łotysza za zdjęcie koszulki.

• GOOOLLLL!!! Dośrodkowanie z lewej strony trafiło do Rakelsa, ten uderzył kontrującą piłkę w drugi róg i całkowicie zmylił Kozioła!

• Potężnie z 25 metrów Pitry. Ale ładne kilka metrów obok bramki.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Ferugi z prawej strony, akcję zamykał Chwalibogowski, ale nie dał się nawinąć na raz Fechner.

• Ostatnia zmiana w meczu. Marcin Chmiest za Wiśniewskiego,

• Tomasz Hołota uderzył z lewej nogi w kierunku chorągiewki spod której wykonuje się rzuty rożne. Bez komentarza.

• W ostatnich minutach to GKS wyraźnie przejął inicjatywę. Gospodarze coraz więcej sił angażują w akcje zaczepne.

• Plac gry opuszcza Patryk Jędrzejowski. Wchodzi do gry Sebastian Szczepański.

• Daniel Feruga wchodzi w miejsce Zachary.

• Niesamowicie niepewny jest Kozioł! Lekkie uderzenie Hołoty wypluł przed siebie, czekał na nie Rakels, ale uderzył w nogi bramkarza! Sytuację przerwał jednak sędzia i odgwizdał spalonego.

• Taktyka gospodarzy jest wręcz naiwna. Cały czas adresowane są długie piłki do osamotnionego z przodu Rakelsa. Łotysz nie ma zbyt dobrych warunków fizycznych, w walce z rosłymi obrońcami Sandecji nie ma większych szans.

• Żółta kartka dla Woźniaka za nieportowe wybicie piłki po gwizdku.

• Kibice gospodarzy skandują nazwy zaprzyjaźnionych klubów: Banik Ostrava i Górnik Zabrze.

• Hołota wbiegł w pole karne z prawej strony, zszedł do środka i po przełożeniu piłki na lewą nogą uderzył potężnie. Strzał z najwyższym trudem wypiąstkował przed siebie Kozioł.

• To chyba ostatnie ostrzeżenie dla GieKSy.

• Ależ sytuacja! Dośrodkowanie w pole karne GKS-u, na piłkę nabiegał Gawęcki i uderzył główką z 10 metrów - jakimś sposobem piłka nie zatrzepotała w siatce. Bramkarz gospodarzy i linia defensywna stała w bezruchu.

• Świetna szybkość Wiśniewskiego, który jest najjaśniejszym punktem Sandecji. Zdecydowaną interwencją wyekspediował piłkę za linię boczną Beliancin.

• W grze obu zespołów próżno szukać elementu zaskoczenia. Brakuje indywidualnych akcji i celnych strzałów w światło bramki.

• Spore zamieszanie w polu karnym Sandecji. Odwrócił się z piłką Rakels, wystawił do Pitrego, ale jego uderzenie zatrzymało się w nogach obrońców stojących tuż przed bramkarzem.

• Rakels skiksował uderzając z 14 metra, do piłki doskoczył jeszcze Pitry, ale jego uderzenie głową złapał w locie Kozioł.

• Niestety poziom spotkania obniżył się jeszcze w stosunku do pierwszej połowy. Brak składnych akcji na boisku przy Bukowej. Zaczynają się irytować kibice miejscowych.

• Fatalny "strzał" Pitrego, który ledwo przeturlał się obok bramki Kozioła.

• GKS teraz w całkowitej defensywie. Pełna kontrola Sandecji. Jak na razie nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

• Akcja Pitrego na lewym skrzydle, ale znakomicie zatrzymał go wślizgiem Fechner.

• Rzepka ukarany za faul na Wiśniewskim. W kartkach remis 1:1. Na boisku nadal bramek nie oglądaliśmy.

• Piłkę na linii pola karnego przejął Wiśniewski, chciał minąć obrońcę GKS górnym podrzuceniem futbolówki, jednak zorientował się w tym Beliancin.

• Z rzutu wolnego strzelał Pitry, bardzo lekko. Pewnie złapał piłkę Kozioł, jednak poślizgnął się i niemal wpadł z piłką do bramki.

• Zahaczony przy linii pola karnego Chmiel. Wchodząc wślizgiem ucierpiał Midzierski.

• ...a także Filip Burkhardt zastąpił Pawła Leśniaka.

• Dwie zmiany po przerwie. Bartłomiej Chwalibogowski w miejsce Goncerza...

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Na murawie jako pierwsi zameldowali się zawodnicy gości.

• a

• a

• a

• a

• Koniec pierwszej połowy. GKS powinien prowadzić z Sandecją. Gospodarze stworzyli trzy 100% sytuacje. Jednak podopieczni Rafała Góraka rażą nieskutecznością.

• Niebezpieczne dośrodkowanie złapał tuż przy ziemi Sabela.

• W odpowiedzi bardzo niedokładnie uderzał Goncerz.

• Pierwsza groźna próba strzału przyjezdnych. Piłka wycofana na 20 metr do Wiśniewskiego, lecz ten był za bardzo odchylony. Piłka 3 metry nad bramką.

• Kropnął sprzed pola karnego Goncerz, piłkę wypluł Kozioł, ale nie zdążył do niej Rakels. Bardzo niepewny jest dzisiaj golkiper gości.

• Beznadziejna próba przerzucenia Sobotki do Chmiela. Piłka wylądowała pod nogami Tomasza Midzierskiego.

• Indywidualna akcja Sobotki, który przy linii minął na szybkości dwóch zawodników, jednak dośrodkował zbyt głęboko i grę wznowi bramkarz.

• Kontratak 3 na 2 dla Sandecji w ostatniej chwili przeciął Pitry.

• W pole karne z lewej strony wbiegł Rakels, zagrał jeszcze niepotrzebnie na wypuszczenie do Pitrego, ale tuż spod nosa Kozioła, wybił piłkę obrońca.

• W zespole Sandecji trudno kogoś wyróżnić, jednak najaktywniejszy jest Wiśniewski. Praktycznie wszystkie sytuacji gości przeprowadzane są lewą stroną boiska.

• Jeśli nie wykorzystuje się takich sytuacji na poziomie 1. ligi, to nie można myśleć o zwycięstwie.

• 100% okazja Rakelsa! Znakomite dośrodkowanie posłał na 5. metr Rzepka, na piłkę nabiegał były król strzelców ligi łotewskiej, ale jakimś cudem piłka przeszła nad bramką!

• Niemniej kibice gospodarzy świetnie bawią się na trybunach. Na Blaszoku doping jest nieustanny.

• Niezbyt wysoki poziom dzisiejszego widowiska. Grę prowadzi Sandecja, a GKS czeka na kontry, uruchamiane długim zagraniem do przodu.

• Bardzo dobre zagranie do Rakelsa, ale zdaniem sędziego Jacka Zygmunta, Łotysz był na spalonym. Dyskusyjna decyzja arbitra.

• Dariusz Gawęcki dobrze posłał piłkę na środek pola karnego, czubkiem buta wybił do zagranie Beliancin.

• Pitry był przez chwilę opatrywany, ale wrócił do gry.

• Sebastian Fechner ostro potraktował Pitrego. Będzie żółta kartka.

• Co ciekawe nie oglądaliśmy jeszcze dzisiaj celnego strzału na bramkę.

• Pusty przelot Sabeli po kornerze dla Sandecji. Piłka była jednak posłana zbyt wysoko także dla zawodnika gości zamykającego akcję.

• Kolejny strzał na wiwat Chmiela. Zawodnicy gospodarzy mają bardzo dużo swobody tuż przed polem karnym. Gracze Sandecji cofają się zbyt głęboko.

• Kibice GKS-u w dosadnych słowach wyrażają swoje odczucia co do sponsora klubu, firmy Centrozap.

• a

• Tym razem z półobrotu uderzał Chmiel, ale bardzo niecelnie.

• Nic z tego nie wyszło. Dośrodkowanie Przemysława Pitrego trafiło wprost na głowę obrońcy Sandecji.

• Tuż przy narożnika boiska faulowany Hołota. Sędzia dał do zrozumienia Woźniakowi, że następnych razem będzie kartka.

• Petarda w wykonaniu Bartosz Sobotki. Ale do Roberto Carlosa to mu jeszcze wiele brakuje. Nieśmiałe brawa nagrodziły tę próbę.

• Oprócz dwóch sytuacji GKS-u, na dobrą sprawę nie wydarzyło się nic ciekawego. Dużo strat po obu stronach.

• Uderzenie Arkadiusz Aleksandra prosto w stopę Beliancina.

• Poradzili sobie przyjezdni, do piłki doskoczył jeszcze Goncerz ale piłka przepadła w gąszczu nóg obrońców.

• Dośrodkowanie z bardzo ostrego kąta w wykonaniu Hołoty zostało zablokowane przez Marcin Woźniaka. Będzie rzut rożny.

• Piłkę rozgrywają przyjezdni ale to GKS jest groźniejszy. Z łatwością futbolówkę przejął Jacek Kowalczyk, posłał długą piłkę w kierunku Zachary. Jednak to dogranie było zbyt mocne.

• Do obrony przesunięty został Beliancin. Natomiast Hołota będzie tworzył z Goncerzem parę środkowych pomocników.

• Jednak konieczna będzie zmiana. Za kontuzjowanego Napierałę wchodzi Tomasz Hołota.

• Gracze Sandecji rozgrywają piłkę na własnej połowie. Mają wyraźne problemy z przedostaniem się pod bramkę Witolda Sabeli.

• Ogromne szczęście miała Sandecja. To były sytuacje, które po prostu powinny zakończyć się golem. Czy gospodarzy stać jeszcze na niewykorzystywanie podobnych sytuacji?

• Z pomocy służb medycznych musi skorzystać Adrian Napierała. Po chwili środkowy obrońca GieKSy wraca na boisko.

• Coś niesamowitego! Piłkę zgrał głową w polu karnym Mateusz Zachara, nabiegł na nią Chmiel, wbiegł zupełnie niepilnowany w pole karne, uderzył mocno z lewej nogi... centymetry obok lewego słupka.

• Ależ sytuacja! Stadion dosłownie się zatrząsł! Fatalny błąd popełnił Marek Kozioł, który chciał złapać piłkę w przysiadzie ale przewrócił się nieporadnie, tuż obok niego był Deniss Rakels, ale nie trafił do pustej bramki! Piłka przeturlała się dosłownie centymetry obok lewego słupka!

• Na trybunach ponad 2000 widzów. Kibiców gości brak.

• Niepotrzebna strata w środku polu Jana Beliancina, naprawił wszystko faulem Tomasz Rzepka. Mogło być groźnie, bowiem z piłką rozpędzał się już Bartosz Wiśniewski.

• Przechwycił piłkę Grzegorz Goncerz, zagrał szybko do Damiana Chmiela, a zawodnik wypożyczony z Podbeskidzia uderzył z 25 metrów, ale dobre kilka metrów nad bramką.

• GKS rozpoczął przyczajony na własnej połowie. Katowiczanie stosują agresywny pressing i naciskają rozgrywających piłkę obrońców Sandecji.

• a

• Rozpoczęła Sandecja!

• Na murawę wychodzą zawodnicy obu zespołów. GKS w żółto-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach. Sandecja na w biało-czarnych koszulkach, białych spodenkach.

• Zawodnicy Sandecji ćwiczą strzały sprzed pola karnego po zgraniu z pierwszej piłki. Czyżby to był klucz do zwycięstwa w dzisiejszym meczu?

• a

• a

• Do meczu pozostał kwadrans. Jak typujecie wynik spotkania?

• Z kolei Sandecja pokonał w Łęcznej Bogdanką 2:0. Kluczem do sukcesu okazała się być żelazna defensywa i zabójcze kontry. Podopieczni Mariusza Kurasa są niepokonaniu od (UWAGA) 10 meczów! Czy GKS jest w stanie zakończyć tę passę?

• Wracając jeszcze do poprzedniej kolejki, to warto przypomnieć jak radziły sobie zespoły, które staną dzisiaj naprzeciwko siebie. GKS pokonał u siebie Piasta 3:2. Bohaterem spotkania był Deniss Rakels, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

• Trenerzy obu zespołów wyszli z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Zarówno GKS jak i Sandecja rozpoczną w identycznych ustawieniach jak przed tygodniem.

• Za chwilę podamy wyjściowe jedenastki.

• aJupitery włączone, rozpoczęła się rozgrzewka.

• aZ okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, pod zegarem ułożono krzyż, który tworzą czerwone znicze.

• W Katowicach ciepło, powinno być około 10 stopni powyżej kreski.

• a

• Na stadionie jak na razie całkowite pustki. Na trybunach oprócz najszybszych dziennikarzy zasiadają grupki rozproszonych kibiców. Po zsumowania jest ich ok. 30 na Blaszoku.

• Witamy w relacji na żywo z Bukowej, gdzie miejscowy GKS podejmuje Sandecję Nowy Sącz. Na relację zaprasza Piotr Szymański.