Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. Wygrane Czarnych i Siarki, remis Staru, porażka KSZO 1929. Zobacz wyniki, relacje, tabelę

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Podhalem Nowy Targ 1:2.
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Podhalem Nowy Targ 1:2. Sandra Krakowiak
W dniach 26-28 kwietnia grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. KSZO 1929 Ostrowiec przegrał u siebie z Podhalem Nowy Targ 1:2, Star Starachowice zremisował 0:0 na wyjeździe z Avią Świdnik - w roli trenera Staru zadebiutował Przemysław Cecherz. Czarni Połaniec wygrali na wyjeździe z KS Wiązownica 3:1.

Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi

Piątek
KS Wiązownica - Czarni Połaniec 1:3 (0:0)
Bramki:
Sebastian Rak 53 - Tomasz Palonek 82, Tomasz Mucha 84, Krystian Kardyś 90+1.
Czarni: Wieczerzak - Bakowski, Chmielowiec, Banik, Kałaska - Palonek, Smoleń, Maj (75. Mucha) - J. Wójcik (68. Gębalski), Guca (63. Wiktor), Kardyś.
Wiązownica: Piechota - Kordas, Melinyszyn, M. Wójcik (88. Ożóg), Płaneta - Michalik (75. Markiewicz), Serafin (73. Tabor), A. Kasia, Tonia - Rak, Janiczak.
Sędziował: Szczołko (Lublin).
Widzów: 250.
Żółte kartki: Mucha (Czarni), Janiczak, Melinyszyn, Michalik (Wiązownica).

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Jako pierwsi z bramki cieszyli się gospodarze. W 53 minucie Sebastian Rak strzałem głową pokonał Marcina Wiczerzaka. W 62 minucie na 2:0 mógł podwyższyć Maciej Tonia, ale piłka po jego strzale przeszła obok słupka.

W 82 minucie ambitnie grający Czarni doprowadzili do wyrównania. Tomasz Palonek wykazał się największym sprytem w polu karnym i pokonał bramkarza gospodarzy. Zespół z Połańca poszedł za ciosem i dwie minuty później prowadził 2:1. Ładnym strzałem z 30 metrów przy słupku Kacpra Piechotę zaskoczył Tomasz Mucha. Wynik spotkania, już w doliczonym czasie, ustalił Krystian Kardyś. Czarni wywalczyli bardzo cenne punkty, a losy spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówce.

Sobota
Garbarnia Kraków - Wiślanie Jaśkowice 2:1 (1:1)
Bramki:
Adrian Kajpust 36, Mateusz Sowiński 90 - Monsuru Adisa 24

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1)
Bramki:
Kyryło Seńko 74 - Roman Mirosznyk 32, Mateusz Niedziałkowski 78
KSZO: Klon - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Nawrot (68. Senko), Kołoczek - Mazurek II (82. Gulba) - Zdyb (85. Tymoszenko), Pisarek, Lis (68. Kramarz).
Podhale: Styrczula – Michota, Jakubowski, Mirosznik – Smajdor (90 Kozarzewski), Tymosiak, Zielonka (80 Popiela), Ogorzały – Purcha (67 Duda), Niedziałkowski (80 Hamed), Rusyan.
Sędziował Jakub Pych z Dębicy.
Żółte kartki: Domagała, Brągiel, Senko, Tymoszenko (KSZO) – Mirosznik, Rusjan, Hamed, Ogorzały (Podhale).

Chełmianka Chełm - Karpaty Krosno 6:0 (1:0)
Bramki:
Bartłomiej Korbecki 8, Michał Kobiałka 46, Dominik Stępień 48, Jakub Karbownik 73, Mateusz Hudzik 80 (s), Jakub Knap 90

Avia Świdnik - Star Starachowice 0:0
Star: Lipiec - Majdanewycz Ż, Jagiełło, Bracik, Stefański, Głaz Ż (58. Styczyński Ż), Kośmider, Duda, Kawecki, Szynka (80. Handzlik Ż), Stanisławski (90. Śliwiński).
Sędziował: Rafał Szydełko z Rzeszowa.

W spotkaniu tym w roli trenera Staru zadebiutował Przemysław Cecherz. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Krawca, który zrezygnował z prowadzenia zespołu z przyczyn osobistych. Kilka dni później został szkoleniowcem AKS 1947 Busko-Zdrój.

-Dzisiaj przyjrzałem się zespołowi, bo na dwóch treningach ciężko było wszystko rozpoznać. Ale zobaczyłem zespół, który bardzo walczy, wspiera się i to jest pozytywne. Cieszy też to, że próbowaliśmy grać w piłkę i to jest podstawa do tego, żeby robić postępy. Musimy troszeczkę przyspieszyć grę piłką i wtedy będzie lepiej. Jestem spokojny o ten zespół. Jeśli chodzi o wynik, to i Avia może być zadowolona i my też. Podział punktów jest sprawiedliwy. Remis na trudnym terenie ma swoją wartość

- mówił trener Staru Przemysław Cecherz.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)
Bramki:
Tomasz Swędrowski 46, Michał Trąbka 64, 73, 82, Karol Danielak 85

Orlęta Radzyń Podlaski - Świdniczanka Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka:
Michał Paluch 70

Podlasie Biała Podlaska - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (0:0)
Bramki: Ezana Kahsay 90 - Dawid Lisowski 50, Piotr Lisowski 71, Kacper Jodłowski 76, Marcin Kumorek 83.